Vítejte v obci Jiříkovice, místní části Nového Města na Moravě
http://jirikovice.nmnm.cz

ĆINNOST OSADNÍHO VÝBORU

Osadní výbor se sešel v průběhu letošního roku již mnohokrát, většinou však velice narychlo, protože vyvstaly drobné problémy, které byly třeba řešit okamžitě. Asi 3x jsme se sešli kvůli oknům na sociálky do kulturáku- neprve změření, jednání s Městem, výběrové řízení a následná objednávka u vybrané firmy. Řešili jsme rovněž problém topení, z počátku byly problémy s nastavením nového kotle, kvůli tomu jsme se sešli asi 3x. Již od loňského podzimu řešíme spolu s hasiči významnou akci letošního roku – 100 let výročí hasičů. Různé drobnosti, detaily, chystá se vydání brožurky o Jiříkovicích, která se často probírala, podoba akce atd. Oslava výročí byla stanovena na 22. června 2013.

Poslední schůzka byla svolána rovněž hodně narychlo, byl vyhlášen krajem grant na modernizaci osvětlení. Zvažovali jsme, zda se zúčastnit a poté, co do grantu zahrnout. Shodli jsme se, že je potřeba vyměnit světelná tělesa, protože jsou již hodně stará cca 25-30 let. Žádost byla po domluvě s úředníky Města podána a v případě, že by byla úspěšná, mohlo by dojít příští rok k výměně světel.

Dohodli jsme se na nákupu sekačky, protože sečení výhradně kroviňákem všude nevyhovuje.

Řešíme opravu sociálek v kulturáku, které bysme rádi měli nové do výročí hasičů – je to poměrně krátký termín, ale snad se stihne. Od této doby by měl být kulturák již plně funkční a mohl by se využívat pro širší společenské akce. Předpokládáme, že ho budou využívat pro své aktivity i naši občané a těšíme se na nové nápady využití.

Comments are closed.