Vítejte v obci Jiříkovice, místní části Nového Města na Moravě
http://jirikovice.nmnm.cz

TRADIČNÍ DUŠIČKOVÝ LAMPIONOVÝ PRŮVOD

Spolek Jiříkovice

Vás srdečně zve na

TRADIČNÍ DUŠIČKOVÝ LAMPIONOVÝ PRŮVOD

Přijďte se s námi projít 2. listopadu obcí za světel lampionů.

Společně zapálíme svíčky (vezměte si s sebou) a položíme věnečky u památníků.

Sraz v 18.30 u horních garáží v Jiříkovicích.

START PRÁZDNIN 2014 – ZA KOUZELNOU HŮLKOU HARRYHO POTTERA

2014.06,28, start (8)Tentokrát jsme se vydali do kouzelnické školy – přímo do Bradavic. Děti hned po příjezdu čekalo rozdělení do jednotlivých bradavických kolejí a samozřejmě si musely vyrobit svou vlastní vlaku. Přemoci silného Hagrida nebylo zrovna jednoduché, stál na úzké kládě doslova jako přibitý a nechtěl se dát porazit. To čarování s kouzelnou hůlkou by nejen otázkou šikovnosti, ale také bystrého mozku. I tvorba nového koštěte Nimbus 2014 některé hodně potrápila, každé koště nemělo správnou stabilitu a špatně se na něm létalo, ale nakonec úspěšně vzlétli všichni směrem k dalšímu stanovišti,kde bylo úkolem chytit zlatonku. Výroba letkvaru byla spíše odpočinková, o to víc všechny bavila a závěrečné poznávání kouzelných bylin bylo úkolem pro chytré hlavičky. Všichni zdárně doletěli do cíle, kde bylo odměnou spoustu kouzelnického jídla a pití.

(more…)

PLES – POSLEDNÍ LEČ 25.1. 2014

Ples – poslední leč se konal 25- ledna 2014 v KD Radňovice, začátek v 19.30

K tanci a poslechu hríla skupina YXILON.

Foto z akce na další straně

(more…)

DRAKIÁDA S BRAMBORIÁDOU

DRAKIÁDA S BRAMBORIÁDOU SE KONALA DNE 5. ŘÍJNA 2013.  Drakiáda proběhla od 13.30 na hřišti ve čtyřech kategoriích. Tentokrát byl let opravdu složitý. Vítr byl hodně silný a někteří draci se úplně zamotali. Dokonce i někteří zmizeli v dálce a už se nenašli. I přes složité povětrnostní podmínky se podařilo téměř úplně všechny dostat do vzduchu a drakiáda tak mohla úspěšně proběhnoutů. Vyhodnocení soutěží potom proběhlo v kulturním domě, kde se pokračovalo s bramborovými soutěžemi. Vyřádili se nejenom děti ale i dospělí. Samozřejmě nechybělo ani skvělé občerstvení a den příjemně skončil v podvečerních hodinách.

Foto na další stránce

(more…)

VELIKONOČNÍ DÍLNY

Letos už po několikáté se konaly tradiční velikonoční dílny dne 23.3.2013. Tentokrát se děti pustily do výroby velikonočního zajíčka, beruškových vajíček a různých drobností. Nejvíce je bavilo pečení a zdobení perníčků. Někteří si své výrobky nesly pyšně domů, jiné je hned snědly.

Foto na další stránce

(more…)

Párkové závody 2013 – Aktuálně

 

Výsledky: Parkove_zavody_2013-vysledky.pdf

Napsali o nás: Žďárský deník

(more…)

Ples 2013- Přidány fotky

foto na další stránce

(more…)

Adventní koncert skupiny Shadow Quartet

Dne 16. prosince 2012 pořádá OS Jiříkovice koncert skupiny Shadow Quartet v 17 hodin v kulturním domě v Jiříkovicích.

Jedná se o naprosto jedinečnou formaci hudebníků, která vznikla ke konci 90.let jako reakce na stávající tvář klasické hudby. Záměrem tohoto seskupení je tedy interpretace klasické hudby v netradičních úpravách. V širokém repertoáru této kapely dále nechybí hudba filmová, muzikálová a populární.                        
V posledních letech vystupovali na hudební scéně s mnoha umělci jako například s Jiřím Kornem, Zuzanou Norisovou, Jankem Ledeckým , Lenkou Filipovou a dalšími.
K největším úspěchům těchto vynalézavých umělců patří zápis do Guinessovy knihy rekordů skladby N.A.Rymského-Korsakova – Let čmeláka
V kulturním domě se můžeme těšit na průřez tvorbou tohoto souboru.  foto na druhé straně

NOHEJBALOVÝ TURNAJ

V sobotu 18. srpna se konal nohejbalový turnaj.

Foto na další stránce

 

(more…)

BikeCup 2012


(more…)