Vítejte v obci Jiříkovice, místní části Nového Města na Moravě
http://jirikovice.nmnm.cz

Pingpongový turnaj

příprava turnajeDne 28.12.2008 proběhl na hasičárně pingpongový turnaj. Soutěže se zúčastnilo celkem osm hráčů. A kdože zvítězil? Na prvním místě se umístil Adam Neubaeur, na druhém Josef Komínek a na třetím Lukáš Kunstmüller. Soutěž byla opravdu napínavá a diváci  se nenudili. Škoda jen, že místnost na hasičárně není o trošku větší,

 

(more…)

Vánoce, vánoce přicházejí…

holky u kapličkytak touto koledou končilo příjemné setkání u kapličky. V předvečer adventu jsme se setkali u kapličky, abychom rozsvítili vánoční strom a poslechli si pár krásných českých koled v podání našich jiříkovských děvčat. Počasí nám sice moc nepřálo, o to příjemněji však bylo všem u srdíčka. Strávili jsme krásnou „chvilku“, kdy jsme se mohli tiše zasnít a zaposlouchat se. Vždyť právě v čase předvánočním a vánočním je doba na společná setkávání a my jsme moc rádi, že jsme se sešli v tak hojném počtu a že jsme si společně zazpívali a potěšili se. Zvláštní dík patří především našim děvčatům. Pilně trénovaly a i přes trému nám moc pěkně zazpívaly. Poděkování patří: Ilonce Komínkové, Ivance a Markétce Staré, Martině a Katce Vališové a Lucce Němcové (more…)

Obecní knihovna

Přijďte se podívat do naší knihovny, která má nyní úplně nové vybavení, které bylo pořízeno s podporou Fondu Vysočiny. Určitě si vyberet i z nabídky knih. Pan Vališ pro vás připravil stručné povídání o historii naší knihovny:

Obecní knihovna v JIŘÍKOVICÍCH

     Než navštívíme naši knihovnu, tak by bylo dobré, abychom o ní něco věděli. Musíme se však vrátit až do začátku minulého století. V té době se aktivizovala mládež naší vesnice, pořádala taneční zábavy v přírodě, tzv. „Výlety“, v zimě pak hráli divadla a z výtěžku těchto akcí zakoupili prvních 30 knih pro občany. To byl také první krok k založení knihovny. Kde se původně nacházela, to nemáme doloženo. Ne všichni občané v té době uměli číst, proto jen ti dobří čtenáři si vypůjčovali tyto knihy a potom na sousedských besedách v zimě a při draní peří a jiných příležitostech vyprávěli přečtené příběhy. Lidé rádi poslouchali, poněvadž tam byl trochu zachycen jejich život. Nacházeli také v těchto knihách posilu pro národní podvědomí a tak naplňovali svou touhu po samostatnosti našeho státu. (more…)

Lampioňák pro dušičky

Opět po krásném letním období nastává čas zimy, chladu a tmy, V tento čas vzpomínáme na naše zemřelé, mnozí z nás se vypraví na hřbitov, aby zavzpomínali a zapálili svíčky na hrobě.Tuto tradici lidé dodržují již dlouhá staletí U nás se den, věnovaný památce zesnulých ujal pod názvem Dušičky. Chápeme jej jako tichou vzpomínku na ty, jež jsme milovali a kteří již nejsou s námi. Je to chvíle, kdy se můžeme v našem věčném shonu trochu zastavit a věnovat se tichému rozjímání. I my jsme chtěli tiše zavzpomínat a přinést do tohoto pochmurného času trošku světla. Uspořádali jsme tedy lampioňák, při kterém jsme svítili nejen dušičkám, ale i zvířátkům a broučkům, kteří si hledají domečky na zimu. Sobotní večer byl přímo kouzelný. Obloha byla poseta hvězdami, měsíc krásně svítil a atmosféra přímo vybízela ke snění.. Děti zapálily svíčky u pomníků, pohupovaly vesele lampiony a těšily se na sladkou odměnu, která je na závěr čekala. (more…)

Nové výsadby u pomníku

Máme novou výsadbu u pomníku II. světové války. Firma 3D zahrady z Řečice provedla novou výsadbu u pomníku a upravila  přerostlé a rozlámané tuje. Snažíme se postupně vylepšovat zeleň v naší obci, ale je to velice složité. Jarní výsadba u čekárny je opět chudší o jeden rododendron, který už podruhé nějaký nenechavec ukradl a na Městském úřadě nám to samozřejmě vyčítají. Rozhodli jsme se tedy pro příští rok obnovu zeleně pozastavit. Budeme potřebovat finance na plánované investice a nechceme utrácet za něco, co stejně někdo ukrade. Snad se dotyčný nenechavec umoudří a přestane ničit naši práci.

KULIČKIÁDA

V den státního svátku se slavilo různě. Soutěžilo se, vyznamenávalo, sportovalo, pilo a hodovalo. My jsme na tento den, aniž bychom to záměrně plánovali, nachystali tradiční hru, hru v kuličky.

Uspořádali jsme 2. ročník této akce, který opět proběhl na hřišti v Jiříkovicích.Určena byla pro všechny věkové kategorie od těch nejmenších až po seniory. Zapsala se spousta soutěžících a soutěžní klání bylo opravdu napínavé. (more…)

Hřiště

V pátek 26. září dovezeme stavební buňku. Prodalo nám ji PKS za cenu 2380,-Kč. Bude základem pro novou boudu na hřišti. Prozatím ji postavíme vedle staré boudy, v příštím roce bychom ji přemístili na místo podle projektu. A to až po vybudování volejbalového kurtu. Vše je ale otázkou peněz. Nyní se sestavuje ve Městě rozpočet. Je to nerovný boj s úředníkama Města, přesto doufám, že nějaké finance na hřiště dostaneme. Pokud znáte některého ze zastupitelů, otravujte ho, ať hlasuje pro peníze na naše hřiště.  Seznam členů zastupitelstva připojuji. 

Seznam zastupitelů (more…)

Nohejbalový turnaj

p1010141V neděli 14. září 2008  proběhl na hřišti malý nohejbalový turnaj. Skupinka nadšenců pilně rovnala povrch a během pár dní vznikl kurt. A pak už to šlo ráz naráz. sehnat ceny, zajistit občerstvení a doufat, že se někdo přihlásí. Celkem se soutěže zúčastnilo osm družstev. Přijelo jedno přespolní z Olešné a ani naše mládež se nedala zahanbit a vytvořila svá družstva. a tak soutěžili Torpéda, Čahouni, Čmoudi, Olešáni, K+K+K, Horňáci, STS Chvojkovice Brod a Mrazíci. A kdože vyhrál? vyhráli K+K+K ve složení Roman a Lukáš Kunstmüllerovi a Petr Komínek. Ale to vlastně není vůbec důležité. (more…)

Nové záchodky na hasičárně

hasicarna-114Na hasičárně budujeme nové záchodky. Při splachování tekla voda všude kolem, takže kromě nových obkladů se vyměnily kompletně i rozvody potrubí. Jak práce pokračují se můžete podívat na fotkách.

 

 

 

(more…)

Nová cesta za kapličkou

cesta-125Všichni dobře víme, jak hrozně to vypadalo za kapličkou. Cesta byla úplně rozbitá, kanál nefunkční a i pěším se chodilo přes kameny špatně. Letos se konečně obyvatelé přilehlých domů dočkali a mají po dlouhé době pěknou cestu ke svým domovům.  Doufejme jen, že bude dlouho a dobře sloužit.

 

 

(more…)