Vítejte v obci Jiříkovice, místní části Nového Města na Moravě
http://jirikovice.nmnm.cz

Předvánoční zastavení

stromek 009Opět po roce přišel předvánoční čas. Je to období radostného očekávání a těšení.  Každou adventní neděli se zapalují svíce – míru,víry, lásky a naděje. V této době se chystáme na příchod vánoc. Zdobíme své domovy,  pečeme cukroví,  sháníme dárky a zamýšlíme se nad smyslem vánoc. I my jsme se na chvíli zastavili a zamysleli. Setkali jsme se u kapličky, abychom rozsvítili vánoční strom a zazpívali si pár krásných českých koled. Strávili jsme krásný podvečer, kdy jsme se mohli tiše zasnít a zaposlouchat se. Vždyť právě v čase předvánočním a vánočním je doba na společná setkávání a my jsme moc rádi, že jsme se sešli a že jsme si společně zazpívali a potěšili se.

(more…)

Přípojky na hřiště

stromek 005Po dlouhém vyřizování a přemlouvání bylo konečně vydáno stavební povolení na hřiště. Začalo se s přípojkami. Až před samou realizací jsme zjistili, že projekt počítá pouze s elektropřípojkou na osvětlení, ale nikoliv na zásuvky. Protože v rozpočtu naší obce nebyly žádné peníze navíc, bylo nutné tento problém vyřešit jinak. Naštěstí nám svou pomoc nabídla firma SKI SNOW PARK, jejímž majitelem je pan Karel Klapač. Pan Klapač nám daroval elektrický kabel, díky kterému budeme mít dostatečné rozvody elektřiny na hřišti. Tímto mu patří naše velké poděkování.  Konečně se realizace hřiště rozbíhá. vodovodní přípojka a elektrické přípojky budou do konce roku dodělány a v příštím roce budeme v rámci finančních možností pokračovat s realizaci hřiště. Snad se v brzké budoucnosti dočkáme pěkného sportovního plácku pro děti i dospělé.

(more…)

Za pokladem skřítků

lampion 073Dušičkový čas se přímo hemží pověstmi a láká do světa duchů. Rozhodli jsme se tedy  uspořádat v tuto smutnou dobu lampionový průvod za pokladem skřítků. Skřítci provázejí lidstvo odnepaměti. Snad nejznámější jsou u nás skřítci hospodáříčci, kteří odhání od domu nemoc a zlé síly a permoníci – důlní skřítci. My jsme na cestě za pokladem hledali skřítky, kteří ukrývají poklad. Podle pověsti prý pro ty, kdož šišky a jídlo obstarají, poklad přichystají. A opravdu poklad čekal na všechny děti, které se průvodu zúčastnily. Samozřejmě ho skřítci nevydali jenom tak, muselo se dlouho smlouvat. Ale nakonec kaštany a šípky na zimu a pár šišek na oheň udělalo své. Skřítci poklad rozdělili dětem a přidali i horký čaj.

(more…)

Nová cesta u hasičárny

lampion 062Pomalu, ale jistě se opravují komunikace v Jiříkovicích. V letošním roce byla opravena cesta k hasičárně, kolem požární nádrže, pro příští rok je v plánu cesta kolem bývalé Jednoty.

 

 

 

(more…)

DRAKIÁDA

draci 003 DRAKIÁDA  se  konala na hřišti v neděli 27. září ve 13 hodin.  Soutěžilo se v těchto kategoriích:

  • O nejdelší let
  • O největšího draka
  • O nejkrásnější let
  • O nejhezčího „draka domácího“ 

Počasí bylo úžasné a všichni soutěžící si užili krásné podzimní odpoledne a jako vždy neodešly děti s prázdnou a čekala na ně spousta  cen a malé občerstvení. 

(more…)

Nohejbalový turnaj

Nohejbalový turnaj

V neděli 6. září 2009 proběhl  na hřišti v Jiříkovicích nohejbalový turnaj.  pict0152

 Foto na další straně

 

 

 

 

 

 

(more…)

BIKE CUP JIŘÍKOVICE 2009

IMG_3086Letos poprvé se konal jiříkovský cyklistický závod. Trať byla velice náročná, ale přesto všichni účastníci dojeli ve zdraví do cíle. Vítězem celého závodu byl Pepa Jurman ml. Zdolal celou trať v neuvěřitelném čase a ostatní ho jen s obtížemi následovali. Letošní rozmarný červenec se ukázal v plné parádě i při závodě. Naštěstí všichni závodníci dojeli do cíle dříve, než se spustil pořádný liják. Na hřišti pod stanem už nikomu nevadilo, že padají proudy vody a všichni, kdo vydrželi si nakonec užili ještě i sluníčko.

 

(more…)

Za pirátským pokladem

lebkaJe to až neuvěřitelné, ale už potřetí jsme odstartovali prázdniny. Tentokrát  jsme se vydali  za pirátským pokladem. Jako tradičně čekalo všechny účastníky splnění různých úkolů. Snad nejvíce se všem líbilo plavení na pirátském voru a šplhání po lanech. Za splnění každého úkolu obdrželo každé družstvo část pirátské mapy, kterou muselo v cíli složit. I přes velice nepříznivé počasí dorazili všichni zpět na hřiště, občerstvili se a nakonec byli odměněni opravdovým pirátským pokladem (more…)

HASIČSKÁ SOUTĚŽ

baden-064Ke konci jara propukají po celé republice hasičské soutěže. V našem okrsku se tentokrát konala v Radňovicích. Naši hasiči pilně trénovali a sestavili dokonce dvě družstva. Snažila se i naše mládež, která měla své samostatné družstvo a které obzvlášť děkujeme za účast a zájem. Doufáme, že jim vydrží i do dalších let a že činnost hasičů v Jiříkovicích se bude rozvíjet.

Foto na další stránce

(more…)

O Budulínkovi

mazoretky1-018 MŠ Radňovice sehrála s pomocí rodičů pohádku O Budulínkovi. Proběhla v rámci Dětského dne 23.května odpoledne na Harusáku.  Děti se s nadšením zapojily do děje a neváhaly chytit liščata a společně s liškou je vyplatit.

 

 Foto na další stránce

(more…)