Vítejte v obci Jiříkovice, místní části Nového Města na Moravě
http://jirikovice.nmnm.cz

PLES – POSLEDNÍ LEČ 15.1.2011

Je to neuvěřitelné, ale již potřetí se konal v Radňovicích ples – Poslední leč pod hlavičkou Občanského sdružení JIŘÍKOVICE. Tradice mysliveckých plesů sahá mnoho let zpátky a právě tyto plesy jsou jedny z nejnavštěvovanějších. To se potvrdilo i nám. Účast byla opravu vysoká a všechno dobré papáníčko, které jsme připravili se snědlo. Tentokrát bylo bohatší menu – dančí řízky, dančí guláš, kančí pečeně a směs s topinkou. Opravdové pochutnáníčko.  Hlavním organizátorem byl opět Víťa Komínek. Na něm zůstalo to nejdůležitější – sehnat zvěřinu a zajistit zvěřinovou kuchyni. Spolu s ním se do přípravy řízečků a ostatních dobrůtek pustila hlavně jeho manželka Ivetka, Pepa Komínek a Ilona Komínková. Zajištění tomboly připadlo na manžele Stejskalovi a Komínkovi –Leoše a Vlaďku.Tohoto úkolu se zhostili na výbornou. Připravit tolik cen do slosování opravdu není jednoduchá záležitost. Míša Procházková (dá se říci, že už tradičně) dostala na starost šatnu. U vchodu strážil jako bodyguard Pepa Jurman. A jako hlavní nalévač se skvěle osvědčil Jiřík Kovařík s manželkou Ivetou a s Martinem Křídlem.

Ples probíhal skvěle a jako malé zpestření nás navštívila skupina ZVONEY‘M. Vystoupení tanečníků zumby pod vedením Idy Krškové bylo příjemným osvěžením. Organizátoři i účastníci byli spokojení, takže v příštím roce opět nashledanou. Fotky na další stránce

(more…)

LEDOVÁ PLOCHA

Připravili jsme pro vás poprvé ledovou plochu na hřišti v Jiříkovicích. Zabruslit si můžete přijít kdykoliv během dne nebo i večer. Plocha bude osvětlená, abyste mohli jezdit i v pozdních večerních hodinách. V neděli se poprvé sešly děti, aby otestovaly novou plochu.

(more…)

Rozsvícení vánočního stromu

V sobotu před Mikulášem jsme opět rozsvítili vánoční stromeček. Společně jsme si zazpívali a strávili příjemný  večer. Aby se vám lépe přemýšlelo, připravili jsme Vám adventní příběh:

Hořely čtyři svíčky na adventním věnci tak tiše, že bylo slyšet, jak svíčky začaly hovořit.

První svíčka vzdychla a řekla:“ Jmenuji se mír, moje světlo sice svítí, ale lidé žádný mír nedodržují.“

Její světélko bylo čím dál tím menší, až docela zhaslo.

Světlo druhé svíčky zakmitalo a svíčka řekla: „Jmenuji se víra, jsem ale zbytečná, lidstvo nechce nic o Bohu vědět, nemá tedy cenu, abych svítila.“ Průvan zavál místností a druhá svíčka zhasla. (more…)

Zápis ze zasedání OV v Jiříkovicích 24.11.2010

Nový Osadní výbro zasedal dne 24.11.2010. V přiloženém souboru máte možnost si přečíst schválené návrhy:

Zápis z dne 24.11.2010

KULTURNÍ DŮM

V letošním roce jsme jednali se ZD Nové Město na Moravě o odkoupení kulturního domu v Jiříkovicích.  Na podzim družstvo sdělilo, že by chtělo za KD 850.000,-Kč. Po dalších jednáních by bylo ochotno přistoupit na platbu ve dvou splátkách. Nyní se bude pokračovat v jednáních a je teď na nás, abychom se rozhodli, zda chceme KD zpět a zda budeme chtít v budoucnu do KD investovat peníze z našeho rozpočtu. Své názory můžete zasílat prostřednictvím komentářů. (more…)

VOLBY DO OSADNÍHO VÝBORU V JIŘÍKOVICÍCH

Odevzdáno bylo 103 hlasovacích lístků, 1 byl neplatný

Prvních pět kandidátů bylo zvoleno za členy osadního výboru: (more…)

LAMPIONOVÝ PRŮVOD

Je podzim. Světla ubývá a zimy přibývá. A tak dnes broučci, kteří nám celé léto svítí na cestu, vyletěli naposledy. Ale co se nestalo. Foukal silný podzimní vítr, zhasnul broučkům světýlko a broučci se ztratili. Beruška  měla o broučky velkou starost, a tak požádala děti, aby jí pěkně posvítily a pomohly jí s hledáním broučků. Děti volaly, svítily a již po chvilce objevily prvního ztraceného broučka. Naříkal, byl nešťastný, že se ztratil. Děti neváhaly a zapálily mu zhasnuté světýlko a hned se vydaly hledat další broučky. Všechno dobře dopadlo a i zbývající dva broučci se našli. Děti dostaly za odměnu sladké perníčky,  čajíček z hroznového vína a nechyběla ani pohádka. Broučci ještě naposledy dětem zamávali a odletěli se uložit k zimnímu spánku. Snad se s nimi setkáme zase na jaře, až vyletí znovu svítit lidem. Zdař Bůh!

(more…)

CESTA NA HŘIŠTĚ

Postupně opravujeme v naší obci komunikace. Tentokrát došlo na opravu od Kunstmüllerových, kolem pomníku až na hlavní silnici a k vybudování nové komunikace ke hřišti. (more…)

DRAKIÁDA S BRAMBORIÁDOU

Již druhý ročník drakiády připravili  v neděli 26. října 2010 organizátoři Občanského sdružení JIŘÍKOVICE.Podzimní počasí přispělo k hojné účasti nejen dětí, maminek, tatínků, ale i babiček a dědečků.

Malí majitelé draků, netopýrů, orlů a dalších těžko definovatelných tvorů prožívali v průběhu nedělního odpoledne nejen chvíle radostné, ale i starosti s dráčky neposlušnými. Proto pro ně bylo příjemným zadostiučiněním předání odměn.

Drakiádu jsme doplnili malou bramboriádou. Děti i dospělí se pustili s chutí do soutěží, za které obdrželi nejrůznější odměny. Dostalo se na každého, takže nikdo neodcházel se slzičkami zklamání.

Vzorné služby nabízela také hasičská kuchyně, která po celou dobu občerstvovala vyčerpané účastníky dračího a bramborového klání.

(more…)

NOHEJBALOVÝ TURNAJ

4. září 2010 se opět konal nohejbalový turnaj. Tentokrát se ho zúčastnila tři přespolní družstva  jedno ze Žďáru nad Sázavou a dvě z Nového Města na Moravě. Celkem bylo 9 soutěžních družstev. Celkové pořadí:

1.místo Žďár nad Sázavou

2. místo Nové Město na Moravě 1

3.místo JIříkovice – Roman Kunstmüller ml,Roman Kunstmüller st., Lukáš Kunstmüller (more…)