Vítejte v obci Jiříkovice, místní části Nového Města na Moravě
http://jirikovice.nmnm.cz

Ples 2012

 

foto na další stránce

(more…)

MALÝ ADVENTNÍ KONCERT

Koncert se konal v neděli  11. prosince 2011 v 17:00

v kulturním domě v Jiříkovicích

Zpívali a hráli  děti z Jiříkovic a Tomáš Kuželka s kapelou           foto na další stránce (more…)

VÁNOČNÍ DÍLNA

V sobotu 3. prosince ro nás uspořádalo DDM klubíčko vánoční dílnu. Vyráběli jsme společně krásné baňky na vánoční stromečky, čertíky, andílky a Mikuláše. Odpoledne pod vedení paní Sobotkové vylo velice příjemné a rychlo uběhlo. V podvečer jsme se potom pustili do pečení cukroví, které budete moct ochutnat na našem adventním koncertu. Foto na další straně.

(more…)

Příspěvek Města na rok 2011

Město Nové Město na Moravě schválilo příspěvek ve výši 5.000,- Kč na činnost Občanského sdružení JIŘÍKOVICE. Tento příspěvek byl použit na zkoupení stanu v celkové částce 8500,- Kč. Tento stan nyní používáme při akcích Občanského sdružení, osadního výboru i hasičů, které se konají pod širým nebem.jirikovice_red

HLEDÁ SE KRONIKÁŘ

V minulosti se v naší obci psala kronika. Posledním kronikářem byl pan Jiří Vališ. Současný novoměstský kronikář nám nabídl možnost spolupráce při vedení naší jiříkovské kroniky. Jenomže nám stále chybí někdo, kdo by se této krásné práce ujal. Víte o někom? Nebo právě vy jste ten pravý pro naši kroniku? Neváhejte a napište prostřednictvím komentáře.

VÁNOČNÍ VÍDEŇ

Nejkrásnějším obdobím pro návštěvu vznešené Vídně jsou Vánoce. Ulice a náměstí zaplní kouzelné vánoční trhy a překrásná výzdoba. Můžete zde ochutnat pečené kaštany, horký punč a další pokrmy nejen pro zahřátí.
Občanské sdružení Jiříkovice uspořádalo
zájezd do vánoční Vídně
15. prosince 2011

SILNICE PŘES HARUSÁK – ZÁVĚR

Po několika jednáních a anketách byl schválen převod komunikace na Město Nové Město na Moravě a starosta  byl písemně požádán o zahájení jednání v této záležitosti.

Anketa1 – První podpisová

Anketa2 – Výsledky ze soboty 27.11.2011

HŘIŠTĚ

Konečně jsme se dočkali konečné terénní úpravy hřiště a jeho oplocení. V příštím roce už nás čekají jenom menší dodělávky a pořízení herních prvků pro děti. Od cíle jsme již jenom krůček.

(more…)

SILNICE

Máme krásnou novou silnici.

(more…)

FAKTA A MÝTY O ZRUŠENÍ SILNICE PŘES HARUSÁK

Fakta:

Firma SKI……. požádala kraj o prodej komunikace od křížku po křižovatku k Medinu. (more…)