Vítejte v obci Jiříkovice, místní části Nového Města na Moravě
http://jirikovice.nmnm.cz

Adventní koncert skupiny Shadow Quartet

Dne 16. prosince 2012 pořádá OS Jiříkovice koncert skupiny Shadow Quartet v 17 hodin v kulturním domě v Jiříkovicích.

Jedná se o naprosto jedinečnou formaci hudebníků, která vznikla ke konci 90.let jako reakce na stávající tvář klasické hudby. Záměrem tohoto seskupení je tedy interpretace klasické hudby v netradičních úpravách. V širokém repertoáru této kapely dále nechybí hudba filmová, muzikálová a populární.                        
V posledních letech vystupovali na hudební scéně s mnoha umělci jako například s Jiřím Kornem, Zuzanou Norisovou, Jankem Ledeckým , Lenkou Filipovou a dalšími.
K největším úspěchům těchto vynalézavých umělců patří zápis do Guinessovy knihy rekordů skladby N.A.Rymského-Korsakova – Let čmeláka
V kulturním domě se můžeme těšit na průřez tvorbou tohoto souboru.  foto na druhé straně

Rozpočet obce za rok 2011

rozpočet 2011

Drakiáda, bramboriáda

 

foto na další stránce

(more…)

Popouťové posezení

V sobotu 25. srpna ukončil rockový tábor svůj pobyt koncertem. Účastníci tábora předvedli všem, co se za týden naučili a rozjeli se do svých domovů. Odpoledne uspořádali naši hasiči malé popouťové posezení u prasátka.

(more…)

Noční hra pro děti

Účastníci rockového tábora připravili pro naše děti noční hry. Zahájení proběhlo krátkým koncertem, následovalo opékání párečků a nakonec za úplné tmy vypukla noční hra. Děti putovaly po jednotlivých stanovištích poize za světla svíček a plnily různé úkoly.Občas se na trati vyskytlo nějaké to strašidlo nebo zatoulané zvířátko, ale všichni trasu statečně zdolali. Naši táboroví hosté připravili pro děti opravdu pěkný večer plný zážitků.

Foto na další straně

(more…)

KONCERT 19. SRPNA 2012

Neuvěřitelné se stalo skutečností! Do naší malé vesničky zavítala Ewa Farna! Přijela navštívit účastníky rockového tábora ROCK CAMP 2012. Mnozí naši občané nemohli uvěřit, mysleli si, že jde o nějakou legraci nebo revival Ewy. O to větší bylo překvapení, když ji mohli vidět na vlastní oči. Povídala si s námi, odpovídala na všetečné otázky, podepisovala se a vůbec byla moc milá. Setkání s ní bylo nevšedním zážitkem pro všechny přítomné, obzvlášť děti si koncert moc užívaly. Děkujeme moc Ewě Farné za tento krásný zážitek a tajně doufáme, že se někdy opět setkáme.

NOHEJBALOVÝ TURNAJ

V sobotu 18. srpna se konal nohejbalový turnaj.

Foto na další stránce

 

(more…)

BikeCup 2012


(more…)

Taneční zábava

START PRÁZDNIN – CESTA STŘEDOVĚKEM

Jiříkovská cesta historií aneb Od středověku po mušketýry.

Všichni odvážní a stateční, malí, velcí, dospělí i dospělejší, místní i přespolní……všichni, kdo jste alespoň trošku dobrodružné povahy přijďte zažít dobývání hradu Báňovce i rytířský turnaj, přijďte si vyzkoušet kratochvilné dovednosti hradních, přijďte zkusit jak porozumíte dávnému jazyku či obstojíte při souboji na kládě…

…Vy všichni přijďte v sobotu23. června 2012 mezi 1430 a 1530 hodin ke kulturnímu domu do JIŘÍKOVIC, kde se vrátíte v čase do doby Smila z Lichtenburga a vydáte se na zábavnou cestu schůdnou pro pěší, sjízdnou s vozíky pro pážata i koňmo. Po této cestě dávnými dobami Vás v cíli čeká odměna a vrcholem bude taneční vystoupení Jiříkovského potěru a souboj na kordy společnosti historického šermu Flamberg ze Žďáru n.S   Foto na další stránce

(more…)