Vítejte v obci Jiříkovice, místní části Nového Města na Moravě
http://jirikovice.nmnm.cz

ALEJ ROKU – HLASUJTE!!!!!!!!

 

Jiříkovická alej – je ale v anketě poprvé. „Cesta z Radňovic do Jiříkovic, nedaleko Nového Města na Moravě, nepatří mezi ty, které by se mohly pochlubit letitými velikány. Rostou tu jasany, javory a další stromy. Jedinečná je ale zdejší alej především díky jeřábům. Jasně červené jeřabiny, symbol zdejšího kraje, jsou jako korálky zářící v ranním slunci. Kdysi bývaly jeřáby téměř u každé cesty, dnes je jich jen poskrovnu. Přesto na Vysočinu vždy patřily a stále patří.“

http://www.alejroku.cz/2013/jirikovicka-alej

DRAKIÁDA S BRAMBORIÁDOU

DRAKIÁDA S BRAMBORIÁDOU SE KONALA DNE 5. ŘÍJNA 2013.  Drakiáda proběhla od 13.30 na hřišti ve čtyřech kategoriích. Tentokrát byl let opravdu složitý. Vítr byl hodně silný a někteří draci se úplně zamotali. Dokonce i někteří zmizeli v dálce a už se nenašli. I přes složité povětrnostní podmínky se podařilo téměř úplně všechny dostat do vzduchu a drakiáda tak mohla úspěšně proběhnoutů. Vyhodnocení soutěží potom proběhlo v kulturním domě, kde se pokračovalo s bramborovými soutěžemi. Vyřádili se nejenom děti ale i dospělí. Samozřejmě nechybělo ani skvělé občerstvení a den příjemně skončil v podvečerních hodinách.

Foto na další stránce

(more…)

BikeCup2013

výsledky zde :bike_cup_2013_vysledky

Fotky zde

plakat zde

Trasa závodu:

 

 

100. výročí hasičů

Sbor dobrovolných hasičů

Vás srdečně zve na oslavy 100 let založení sboru dobrovolných hasičů v obci
a setkání spoluobčanů

sobota 22. června 2013

1913 – 2013

Program:

14.00 – 14.45 vítání sborů

  1. 14.45 – 15.15 průvod obcí a kladení věnců k památníkům obětem padlých v obou světových válkách
  2. 15.15 – 16.15 slavnostní program, vystoupení hostů
  3. Ve volném programu:

   

 • Vystoupení mažoretek

  1. Koncert dechové hudby VESELÁCI
  2. Ukázky z výcviku mladých hasičů
  3. Večerní zábava se skupinou SÝKORKY
  4.  

 • KULTURNÍ DŮM

  Hasiči se pustili do opravy sociálek na hasičárně. V první etapě začali bouráním. Šlo jim to pěkně od ruky a patří jim velké poděkování za spoustu vykonané práce.

  foto na další stránce

  (more…)

  VELIKONOČNÍ DÍLNY

  Letos už po několikáté se konaly tradiční velikonoční dílny dne 23.3.2013. Tentokrát se děti pustily do výroby velikonočního zajíčka, beruškových vajíček a různých drobností. Nejvíce je bavilo pečení a zdobení perníčků. Někteří si své výrobky nesly pyšně domů, jiné je hned snědly.

  Foto na další stránce

  (more…)

  ĆINNOST OSADNÍHO VÝBORU

  Osadní výbor se sešel v průběhu letošního roku již mnohokrát, většinou však velice narychlo, protože vyvstaly drobné problémy, které byly třeba řešit okamžitě. Asi 3x jsme se sešli kvůli oknům na sociálky do kulturáku- neprve změření, jednání s Městem, výběrové řízení a následná objednávka u vybrané firmy. Řešili jsme rovněž problém topení, z počátku byly problémy s nastavením nového kotle, kvůli tomu jsme se sešli asi 3x. Již od loňského podzimu řešíme spolu s hasiči významnou akci letošního roku – 100 let výročí hasičů. Různé drobnosti, detaily, chystá se vydání brožurky o Jiříkovicích, která se často probírala, podoba akce atd. Oslava výročí byla stanovena na 22. června 2013.

  Poslední schůzka byla svolána rovněž hodně narychlo, byl vyhlášen krajem grant na modernizaci osvětlení. Zvažovali jsme, zda se zúčastnit a poté, co do grantu zahrnout. Shodli jsme se, že je potřeba vyměnit světelná tělesa, protože jsou již hodně stará cca 25-30 let. Žádost byla po domluvě s úředníky Města podána a v případě, že by byla úspěšná, mohlo by dojít příští rok k výměně světel.

  Dohodli jsme se na nákupu sekačky, protože sečení výhradně kroviňákem všude nevyhovuje.

  Řešíme opravu sociálek v kulturáku, které bysme rádi měli nové do výročí hasičů – je to poměrně krátký termín, ale snad se stihne. Od této doby by měl být kulturák již plně funkční a mohl by se využívat pro širší společenské akce. Předpokládáme, že ho budou využívat pro své aktivity i naši občané a těšíme se na nové nápady využití.

  Párkové závody 2013 – Aktuálně

   

  Výsledky: Parkove_zavody_2013-vysledky.pdf

  Napsali o nás: Žďárský deník

  (more…)

  Zábava – Šatlava

  Zábavka se Šatlavou v KD Radňovice.

  Začátek prázdnin jaxepatří!!

  Přijďte si zpříjemnit zimní biatlonovou atmosféru! Těšíme se na Vás!

  www.facebook.com/satlava
  www.satlava.eu

   

  Ples 2013- Přidány fotky

  foto na další stránce

  (more…)